Často kladené otázky

 • Koľko ludí môže byť na rafte?
  Raft má maximálnu kapacitu 6 osôb, avšak ideálne zložene je 5 vodákov - jeden na kormidle a štyria po dvoch na stranách. Minimálny počet osôb nie je obmedzený - skúsený vodák raft ukormidluje aj sám, avšak to už stráca pointu mať požičaný raft.
 • Je splav Hrona nebezpečný? Aká je vôbec náročnosť?
  Hron je celkovo nenáročná rieka. Na hornom toku je jedna nesplavná hať v Šalkovej ale tá je dobre označená a je pred ňou dostatočne dlhý úsek kľudnej vody aby ste mohli bezpečne pristáť a preniesť - prenáša sa po pravej strane. Za Slovenskov Ľupčov sa nachádza splavná hať (pokiaľ je dosť vody).
 • Môžem zobrať do raftu aj deti?
  Áno, deti nie sú problém. Ako sme spomínali vyššie Hron je bezpečný a raft tiež. Deti odporúčame posadiť do stredu raftu aby nevypadli a mali ste ich pod dozorom a tiež im obliecť vesty. Treba dať tiež pozor na pádla pretože deťom pádlo skôr vypadne z ruky ako dospelému.
 • Pôjde s nami na raft aj inštruktor?
  Hron je bezpečná, turistická rieka a preto neposkytujeme inštruktora. Pred splavom vám povieme všetky základné informácie ako sa s raftom narába a tiež necháme leták so základnými údajmi ako o rieke tak aj rafte. V prípade, že by ste však na sprievode nastojili vieme sa dohodnúť.
 • Koľko trvá splav?
  Horná najbežnejšie splavovaná trasa z Nemeckej do Banskej Bystrice: je to splav na celý deň, ale hrozne závisí od toho kde sa ako dlho zastavíte. Nemecká – kemp Mlynčok v Slovenskej Ľupči 3-4hodiny, Mlynčok – Banská Bystrica 2-3hodiny. Väčšinou sa začnína okolo 9-10tej hodiny ráno a končí sa okolo 16 - 17.
 • Kedy treba raft rezervovať?
  Nemáme pevne stanovený počet dní dokedy treba loď rezervovať. Platí pravidlo „kto prv príde ten prv mele“ takže odporúčam rezervovať čo najskôr.
 • Ako je to s dopravou raftu?
  Raft vydávame v BB zbalený aby sa dal pohodlne preniesť. Odporúčame nabrať zbalený raft v Banskej Bystrici, hodiť ho do vlaku alebo auta nalodiť sa v Nemeckej (Mlynčoku) a splaviť to sa do ciela.
  Pokiaľ máte dve a viac aút, nechajte jedno auto v cieli a po splave sa tým autom vyvezú šoféri na štart a donesú ostatné autá. Pokiaľ by ste si chceli objednať odvoz nie je to problém. Opäť môže auto nechať v Banskej Bystrici a nechať sa vyviezť aj s posádkou na štart a po skončení splavu budete mať auto pripravené. Cenník odvozu je 0,5Eur/km a počíta sa cesta obojsmerne z Banskej Bystrice. Čiže napríklad BB – Nemecká je cca 20km a teda obojsmerne 40km a teda 20Euro.
  Odvoz je štandardne bez vodákov ale keďze máme aj terénne 9 miestne vozidlo Land Rover Defender tak pokiaľ sa dohodneme dopredu prídeme po vás týmto autom a zoberieme aj celú posádku. Nie je to síce mikrobus ale je vcelku zábavné sa previesť na teréniaku. Cena sa v tomto prípade nijak nenavyšuje. Auto má kapacitu 9 osôb.