Rafting on river Hron - Vodácka požičovňa Hastrman

zablúdiť nedovolí

Rieka

určuje posádka!

Stabilitu lode

proti prúdu nehľadaj!

Stratené pádlo

zablúdiť nedovolí

Rieka

BOOK YOUR TRIP TODAY. Just write us and we will send you all the info and prices offer!

Rafting on river Hron

We are providing rafting, canoeing on nicest river in Slovakia, river Hron since 2007.

We will help you choose the ideal route, the right type of raft or canoe that will suits your needs.
We are offering full package for your perfect trip on river Hron: professional rafts, canoes and paddleboards, transport by minibus, qualified instructors and enthusiastic staff that are always there for you.

Ideal route for rafting on Hron

1-day rafting: Nemecka – Šalková, 20 river kilometers, about 4 – 6 hours. (or agreement if you want to shorten / extend the trip)

1 – day rafting: Nemecká – Mlynčok (Slovenská Lupča), 10 river kilometers, about 2 hours. (or agreement if you want to shorten / extend the trip)

2 – day rafting: Nemecká – Zvolen, 40 river kilometers.

Difficulty

Rafting or we can call it floating is also suitable for families with children and total beginners thanks to safe rafts. There are also adrenaline sections on Hron, but we will prepare you for all the small jumps and nice places, so you don’t have to worry about anything.
If you dare, we can rent you canoes or SUP (paddleboards).

Why rafting/boating on river Hron?

Hron flows through picturesque Horehronie nature and paddlers are constantly surrounded by beautiful nature and scenery.

You will also enjoy faster sections with an adrenaline touch, usually Hron will offer you the opportunity to relax in the sun and be carried away by the current. Along the river there are many interesting places to stop, like camps, pubs and nice towns. Hron is a safe experience for everybody.

Who we are?

We are rafting, canoe and paddleboard company. We provide full service, full adventure on the river Hron in the heart of Slovakia: Banska Bystrica. We will give you full instructions, top quality materials, such as raft, safety jacket, qualified instructors, safety transportation after trip and anything else you will need. Our goal is your perfect trip!

Boats and equipments

We are rafting, canoe and paddleboard company. We provide full service, full adventure on the river Hron in the heart of Slovakia: Banska Bystrica. We will give you full instructions, top quality materials, such as raft, safety jacket, qualified instructors, safety transportation after trip and anything else youwill need. Our goal is your perfect trip!
Rafts and equipments
We are renting safe rafts in perfect condition. The raft can accommodate from 4 to 9 people. For the more adventurous, we have canoes.
Of course everyone will also get a life jackets, paddle, barrel for personal items and clothes, map and the necessary briefing.

Transportation to Hron

The transport of material is ensured by a 9-seater minibus. Transport means transporting boats and equipment to the starting point or from the destination of your trip.

FAQ

Koľko osôb môže byť na rafte?

Rafty sú 4 – 9 miestne. Odporúčaný minimálny počet vodákov do raftu sú 4 osoby. Avšak skúsený vodák raft ukormidluje aj sám, no to už stráca pointu mať požičaný raft. Samozrejme každý dostane plávaciu vestu, pádlo, barel na veci, mapu a potrebnú inštruktáž.

Je splav Hrona nebezpečný? Aká je vôbec náročnosť?

Hron je celkovo nenáročná rieka. Na hornom toku je jedna nesplavná hať (elektráreň) v Šalkovej ale tá je dobre označená a je pred ňou dostatočne dlhý úsek kľudnej vody aby ste mohli bezpečne pristáť a preniesť – prenáša sa po ľavej strane. Za Slovenskou Ľupčov sa nachádza splavná hať (pokiaľ je dosť vody).
Vo všeobecnosti je to stupeň ZV až WW1.

Môžem zobrať do raftu aj deti?

Áno, deti nie sú problém. Ako sme spomínali vyššie Hron je bezpečný a raft tiež. Deti odporúčame posadiť do stredu raftu aby nevypadli a mali ste ich pod dozorom a tiež im obliecť vesty. Treba dať tiež pozor na pádla pretože deťom pádlo skôr vypadne z ruky ako dospelému.

Pôjde s nami na raft aj inštruktor?

Hron je bezpečná, turistická rieka a preto neposkytujeme inštruktora. Pred splavom vám povieme všetky základné informácie ako sa s raftom narába a tiež necháme letáčik so základnými údajmi ako o rieke tak aj rafte. V prípade záujmu však nieje problém zabezpečiť kvalifikovaného inštruktora. Odporúča sa hlavne pri Školský splav/ triedny výlet alebo Firemný splav Hrona.

Koľko trvá splav?

Najbežnejšia trasa splavu Hrona je z Nemeckej do Šalkovej. Avšak splav Hrona môže trvať od 1 hodinky až po 2 týždne, podľa želania.
Jednotlivé trasy si môžete pozrieť tu: Trasy splavu Hrona

Horná najbežnejšie splavovaná trasa z Nemeckej do Banskej Bystrice: je to splav na celý deň, ale hrozne závisí od toho kde sa ako dlho zdržíte. Nemecká – kemp Mlynčok v Slovenskej Ľupči 3-4 hodiny, Mlynčok – Banská Bystrica 2-3hodiny. Väčšinou sa začnína okolo 9-10tej hodiny ráno a končí sa okolo 16 – 17tej.

Trasa štandardná pri jednodňovom splave:
Brusna (Nemecká) – Banská Bystrica (v prípade potreby viete skončiť/začať aj skorej)
Dĺžka: 25 riečnych kilometrov, čas cca 6 -8 hod.

Pre viac info si pozrite naše doporučené trasy splavu Hrona

Kedy treba raft rezervovať?

Nemáme pevne stanovený počet dní dokedy treba loď rezervovať. Platí pravidlo „kto prv príde ten prv mele“ takže odporúčam rezervovať čo najskôr.
Pre pohodlnú rezerváciu využite náš nový online rezervačný systém

Ako je to s dopravou raftu?

Doprava materiálu je zabezpečená 9 miestnym mikrobusom. Doprava znamená odvoz lodí a výstroja na miesto štartu alebo z cieľa Vášho splavu, nezahŕňa automaticky dopravu osôb. Táto je možná po vzájomnej dohode. Pri jednodňovom splave je najlepšie riešenie dostať sa na štart splavu vlakom a splav ukončíte priamo pri autách. Pokiaľ prídete na štart autami, vieme po splave vyniesť minimálne šoférov naspať ku autám.

Podrobnejšie informácie najdete na stránke doprava.

Čo si vziať so sebou na splav?

Z minima nevyhnutných vecí odporúčame nechať doma polovicu. Na lodi je totiž obmedzený priestor. K dispozícii budete mať 1 plastový sud s objemom 50L (preto zabudnite na troje párov topánok alebo dáždnik).

Nezabudnite na:

 1. Pevné topánky do vody – ideálne sú sandále, staré tenisky (šľapky zvyknú odplávať pri prvom výstupe z lode alebo prevrátení sa)
 2. Noste čiapku a slnečné okuliare. Počítajte s ich možnou stratou, preto voľte lacnejšie modely.
 3. Opaľovací krém, repelent
 4. Nepremokavé vrecko na doklady, foťák, lieky a podobne – sud je síce vodotesný, ale môže sa stať, že ho poriadne nedotiahnete alebo vám peňaženka vypadne pri vyberaní zo sudu
 5. Náhradné a teplé oblečenie
 6. Dodržiavajte pitný režim

Čo robiť pri prevrátení?

Dôležité je zachovať pokoj a rozvahu a držať pádlo a loď. Loď sa tak ľahko nestratí, ale s tým pádlom to môže byť horšie. Bez neho je totiž loď neovládateľná. V silno prúde sa nesnažte postaviť, radšej sa dajte na chrbát, upažte ruky a snažte sa dostať k brehu alebo do tíšiny. Nohy držte pred sebou a pérujte nimi prípadne nárazy na kamene a iné prekážky. V prípade možnosti sa držte lodi, dávajte však veľký pozor aby ste sa nedostali medzi loď a prekážku!

Sú na Hrone nebezpečné miesta?

Nesplavných miest je len pár (doslova)

 1. Hať v Šalkovej
  V Šalkovej sa po novom prenáša po ľavej strane. Je to tam dobre vyznačené tesne pred zlomom, len
  za väčšej vody sa pripravte na výstup zodpovedne a držte si rozostupy medzi jednotlivými loďami.
 2. Hať vo Zvolene
  Prenáša sa po ľavej strane, dobre značené, kľudná voda
 3. Elektráreň Hronská Dúbrava
  Prenáša sa po pravej strane, dobre značené, kľudná voda
 4. Vodné dielo KozmálovcePrenáša sa po ľavej strane, dobre značené, kľudná voda
 5. Elektráreň Tekov
  Mordor

Počasie

Nárok na stornovanie objednávky a vrátenia zálohy máte v prípade, keď vydá SHMÚ výstrahu pred povodňovou situáciou.
Ak sú podmienky priaznivé a je napríklad len zamračené, prší alebo je chladno – čo nebráni splavovaniu, splav sa uskutoční. Naším cieľom je, aby ste si splav užili, avšak pokiaľ máte termín zajednaný a zrušíte ho kvôli nie ideálnym podmienkam, nemáme stým už čo spraviť. Splav Hrona je vonkajšia športová aktivita, treba počítať aj s horším počasím. Pamätajte, že neexistuje zlé počasie, iba zle oblečení vodáci 🙂

Kedy mám splav záväzne rezervovaný

Splav máte rezervovaný až po obdržaní potvrďujúceho e-mailu od nás. Žiaľ môže sa stať, že sa Váš dopyt stratí v spame alebo inak unikne našej pozornosti. Preto je dôležité vždy si vyžiadať odpoveď vo forme e-mailu z našej strany. V opačno prípade nieje Vaša rezervácia platná!

Aké bude počasie?

Dovolím si citovať našich kámošov s Mlynca: “S dotazmi na predpoveď počasia sa obráťte na SHMÚ. Majú na to príslušné vzdelanie a prístrojové vybavenie násobne prevyšujúce naše skromné možnosti.”

Zdielaj stránku

Book your trip today, Call us on number: +421 914 344 444 or send us e-mail: info@hastrman.sk.
Or you can use on-line reservation